Etiket arşivi: yenilenebilir enerji

Yenilenebilir Enerji Kredisi

Yenilenebilir Enerji Kredisi

Türkiye Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, ABD Eximbank’ının Türkiye’deki yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği çalışmalarına toplam 1 milyar dolar tutarında  kredi vereceğini bildirdi.

ABD Eximbank ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Enerji İşleri Genel Müdürlüğü arasında ”Türkiye’deki yenilenebilir enerji kaynakları ve enerji verimliliği projelerine kredi sağlanabilmesi” konusunda bir mutabakat zaptı (MOU) imzalandılar.  Bu mutabakat zaptına Enerji İşleri Genel Müdür Vekili Mustafa Çetin ile ABD Eximbank Başkanı Fred Hochberg imza koydu. Görüşmede, Türkiye’deki enerji sektöründeki yatırım fırsatlarının kredilendirilmesi konusunda konuştuklarını anlatan Yıldız, şunları kaydetti: ”İmzalanan mutabakat zaptına göre, şu anda başlangıç olarak 1 milyar dolar kredi ile başlamayı düşünüyoruz. Bu, daha ileride daha iyi fırsatlara dönüşebilecektir.

Rüzgar, güneş, jeotermal gibi tüm yenilenebilir enerji yatırımlarında bu kredi kullanılabilecek. Yatırımcılar Türkiye’deki bankalar kanalıyla bu yatırımı isterlerse kullanabilecekler.”

Enerji Kaynakları

Enerji kaynakları ile ilgili yazılar aşağıda listelenmiştir.

enerji kaynakları

1: Enerji kaynakları nelerdir ?
2: Yenilenemez enerji kaynakları..
3: Yenilenebilir enerji kaynakları
4: Enerji kaynaklarının kullanım alanları.
5: Enerji kaynaklarının oluşumu.
6: Türkiyede enerji kaynakları.
7: Yaygın enerji kaynakları.
8: Enerji kaynakları resimleri.

Tüm maddeler kısa sürede doldurulacaktır.  Maddelerin üzerine tıklayarak geniş içeriklere ulaşabilirsiniz.